Přeskočit na hlavní obsah

Zaklady hraní

Po prvním připojení najdeš v inventáři meč (Stone), chleba (12ks), shield a quest book. Zde již začíná tvá cesta po světě Prominence 2.

tip

Svět není nijak omezený (zatím), můžeš jít tak daleko jak to Minecraft umožní.

Základní klávesy

KlávesaPopisKlávesaPopis
(R)Dash(U/B)Přidání waypointu
(P)Nastavení shaderu(M)Zobrazení mapy
(C)Optifine zoom(K)Talent tree
(§)Nastavení ochrany chunků--

Questy

Po připojení jsi dostal do inventáře Quest book, se kterou si můžeš zobrazit questy. Najdeš je také vlevo nahoře v inventáři (E) -> Quests.

Po otevření questů se ti zobrazí Getting started. Jsou to základní questy, které tě provedou začátky modpacku. Doporučujeme všem je splnit!

Talenty

Ve hře se nachází talenty, se kterými si můžeš upravit svůj "playstyle". Stisknutím klávesy (N) se ti zobrazí celý talentový strom, kde si můžeš vybrat, který talent chceš získat.

Pozor

Ve verzi 2.5.6 je bug, jelikož přidali Item Locks, který je tež nabindovaný na (K) klávese. I když je v Questech uvedeno (N). Je to pod Open Skill Tree v nastavení.

Zabírání chunků

Zabrat chunky lze prakticky neomezeně, pouze musíte být v dosahu. Chunky zabereš pomocí minimapy (M) a pravým kliknutím na chunk -> Claim selected. Pokud chceš zabrat více chunků, stačí při držení pravého tlačítka myši táhnout.

Zabrané chunky se zobrazují na minimapě i mapě pomocí tvé barvy, kterou si lze nastavit v (§).

Sdílení questů + chunků

K tomuto slouží FTB Teams, najdeš je v inventáři (E) -> vlevo nahoře -> My Team. Zde si také můžeš zobrazit v kolika teamech jsi.

  1. Vytvoř si party pomocí (E), My Teams a Create party.
  2. Poté můžeš spravovat svojí party opět v My Teams.

Pozor!

Po přidání hráče do party, se přidanému hráči splní i všechny questy které má splněné party leader.