Přeskočit na hlavní obsah

Jak se připojit

Předtím než se připojíš na server, je potřeba vlastnit originální Minecraft účet. Modované servery na CraftManii nepodporují a nebudou podporovat warez Minecraft připojení.

Aktuální verze

Minecraft verze serveru je: 1.20.1 a modpack verze: 2.7.6

ATLauncher

 1. Stáhni si a nainstaluj si ATLauncher
 2. Přihlaš se do svého originálního Minecraft účtu v záložce Accounts
 3. Klikni na Packs, poté CurseForge, a stáhni si modpack Prominence 2 RPG Void Invasion na kliknutí New instance.

 1. ATLauncher se tě zeptá jakou verzi nainstalovat, vyber příslušnou verzi uvedenou výše a klikni na Install.

Chybějící mody
 • Pokud stahuješ modpack z záložky CurseForge, některé mody nejdou stáhnout napřímo z CurseForge, proto ATLauncher stahuje mody z jiných zdrojů.
  • Pokud se ti ATLauncher zeptá, zda chceš stáhnout dodatečné mody, klikni na Open a stáhni mod. O vše další se postará sám ATLauncher.
 • Stahování modpacku z Modrinthu není doporučeno jelikož neobsahuje FTB mody, které jsou potřeba pro hraní na serveru a musí být staženy individuálně.
 1. Po dokončení instalace klikni na Instances a poté na Play.
Přidání RAM

Doporučujeme přidat modpacku více RAM, aspoň 6GB pro hladký průběh. RAM přidáš v záložce Settings a poté Java/Minecraft změníš Maximum Memory/RAM na hodnotu 6144.

Nezapomeň níže kliknout na Save.

 1. Pokud ti najel Minecraft v pořádku a vidíš úvodní obrazovku znázorněnou níže, nyní se můžeš připojit na náš server. Klikni na Multiplayer a poté Add Server.

Zadej IP adresu našeho serveru jako: pro.craftmania.cz:28000 a klikni na Done.

CurseForge

 1. Stáhni si a nainstaluj si CurseForge
  • Pokud máš CurseForge již nainstalovaný, přeskoč na krok 3.
 2. Po nainstalování vyber Minecraft, Standard a poté Browse Modpacks.
 3. Klikni na Minecraft, do vyhledávání výše napiš Prominence a klikni na instalaci u modpacku (je to ten s Void Invasion).

 1. Po dokončení instalace najdeš modpack v záložce My Modpacks. Ujisti se, že máš správnou verzi uvedenou výše pomocí ... a Change version.
 2. Pokud chceš změnit množství RAM, klikni na ... a poté Profile Options. Zde můžeš změnit množství RAM, naše doporučení je 6GB (6144MB) minimálně.
 3. Poté již stačí kliknout na Play.
 4. Spustí se ti Minecraft client, kde bude potřeba se přihlásit s Microsoft učtem. Poté normálně spustit Minecraft ve spuštěním clientovi.

Pomalejší načítání clienta

Někdy to chvilku trvá, než se spustí Minecraft sám, doporučujeme tedy počkat chvilku a neklikat na nic.

 1. Pokud ti najel Minecraft v pořádku a vidíš úvodní obrazovku znázorněnou výše, nyní se můžeš připojit na náš server. Klikni na Multiplayer a poté Add Server.

Zadej IP adresu našeho serveru jako: pro.craftmania.cz:28000 a klikni na Done.

Kontrola správné verze

Předtím než se připojíš na server, tak najetím na fajfku vedle Minecraft serveru se ti zobrazí zda máš správnou verzi jako náš server.