Ostrov je na Skyblocku začátek každého hráče. Každý hráč může svůj ostrov nastavit tak, aby mu vyhovoval a aby byl pod hráčovo plnou kontrolou. V tomto návodu si ukážeme jak nastavit svůj ostrov.

Typy nastavení

Nastavení ostrova se dělí na následující skupiny:

 • Team - Členi ostrova a jejich management - /is team
 • Protekce (ochrana) - Akce prováděné hráči, co mohou hráči dělat a co také nemohou - /is settings
 • Obecné nastavení - Nastavení ostrova samotného, jak funguje a jak se chová.

  Po napsání příkazu /is settings se ti otevře tabulka se spoustou ikonek různých předmětů a různých rozdělení. Při najetí na jakoukoliv z ikonek se ti ukáže co dělá a v jejím popisku budou názvy rolí (viz níže).

  V prvním řádku tabulky je pět ikonek:

  Štít - Protekce (ochrana) / interakce
  Redstone Comparator - Obecné nastavení
  Tripwire hook - Zamknutí nebo odemknutí ostrove pro určité role
  Iron ingot - Po kliknutí změní mód nastavení ze základního na pokročilý, opětovné kliknutí změní nastavení na expertní
  TNT - Po kliknutí resetuje všechno nastavení do základní podoby (Používej pouze pokud jsi si na 100% jistý, že chceš svá nastavení vymazat)

V pravém dolním rohu tabulky můžete najet a kliknout na šíp, tím se přesunete na druhou stránku nastavení. Šíp se zjeví pouze tehdy, pokud máte nastavené expertní nebo pokročilé nastavení.

Hlavní menu - /is settings

Team - členi ostrova

Hráči na tvém ostrově se rozdělují na návštěvníky, pomocníky, důvěryhodné, členy, spolu-vlastníky a vlastníky.

 • Návštěvník - Každý kdo je na tvém ostrově a není členem.
 • Pomocník - Dočasná role v týmu - zruší se automaticky když se vlastník odpojí. Pomocníka dáš hráči příkazem /is team coop [nick]. Odebereš ho příkazem /is team uncoop [nick] a nebo, když se pomocník odpojí.
 • Důvěryhodný - Role která zůstane osobě dokud není majitelem odebrána. Důvěryhodnou roli dáš hráči příkazem /is team trust [nick]. Odebereš ho příkazem /is team untrust [nick].
 • Člen - Hráč, který hraje na ostrově s tebou a má práva stavět, níčit atd. Pozveš na svůj ostrov příkazem /is team invite [nick]. Pokud hráč tuto pozvánku přijme, smaže se mu jeho vlastní ostrov a je odteď členem tvého ostrova.
 • Spolu-vlastník - Hráč, která vlastní ostrov společně s tebou. Tuto roli dáš členovi příkazem /is team promote [nick]. Hráč musí být předem člen aby mu mohla tato role dána.
 • Vlastník - jsi ty, majitel ostrova. Vlastnictví svého ostrova předáš členovi příkazem /is team setowner [nick]. Tímto příkazem předáváš plnou kontrolu nad ostrovem jinému hráči, který je již členem tvého ostrova.

Další zajímavé příkazy

Je zde ještě pár dalších příkazů, které je dobré znát:

 • /is team accept - Potvrzení pozvánky (pokud ti jí někdo pošle)
 • /is team kick [nick] - Vyhození hráče z ostrova
 • /is team reject [nick] - Zrušení pozvánky, kterou jsi odeslal hráči
 • /is team demote [nick] - Zrušení spolu-vlastníka hráči

Změna nastavení pro určité role týmu

Každá ochrana se dá změnit pomocí /is settings, zde je jak funguje:

Jedna z rolí v popisu bude vždy tmavě zelená - označení pro roli se kterou právě manipuluješ.

Kliknutí levým tlačítkem změní tmavě zelenou roli na červenou. Kliknutím pravým tlačítkem změníš roli nad tmavě zelenou roli na zelenou. Červeně označené role k interakci nemají povolení, zelené ano. (Klikací nastavení)

Zde na GIFu můžete vidět ukázku - hráč měl roli důvěryhodný. Avšak zabíjet zvířata má povolené až Člen a výš. Pravým kliknutím na nastavení "Ubližovat zvířatům" tuto interakci povolíš roli pod Členem - důvěryhodnému.

Ukázka povolení nastavení v /is settings

V obecném nastavení ostrova se vám místo šesti rolí ukáže buďto povoleno nebo zakázáno. Kliknutím na zakázané nastavení se změní na povolené, stejně tak i naopak. Například abys zakázal spawnování mobů, jdi do obecného nastavení a nastav ikonku spawneru na zakázáno - pravým kliknutím.


Po úspěšném nastavení ostrova a přidání přátel na ostrov můžeš začít hrát Skyblock tak, jak by se mělo - na plno!