Custom Enchanty

Custom enchanty jsou enchanty, které se v klasické Vanilla verzi MC nenachází a navzájem upravují dosti hratelnost a požitek z hraní na serveru.

Varování

Custom enchanty se nachází pouze na Survival serveru.

Jak získat enchant

Všechny enchanty se dají nakoupit v menu /enchanter nebo /e, ve kterém jsou následující kategorie enchantů.

  • Simple - Cena: 600 XP (20 LVL)
  • Unique - Cena: 1500 XP (30 LVL)
  • Elite - Cena: 4200 XP (45 LVL)
  • Ultimate - Cena: 13000 XP (70 LVL)
  • Legendary - 243 000 XP (250 LVL)

Levým kliknutím na zvolenou kategorii provedeš náhodný nákup enchantu té kategorie. Pravým kliknutím zobrazíš přehled všech enchantů, které se v té kategorii nachází.

Pokud zakoupíš, získáš knihu a klikneš s ní pravým tlačítkem získáš náhodný enchant.

Aplikace enchantu na brnění nebo item

Enchantování nástrojů pomocí custom enchantů je jednoduché, stačí uchopit danou knihu s enchantem (levý tlačítko v inventáři) a přesunout jí na požadovaný item/brnění, které chceme oenchantovat. Pokud se vše povede, enchant se zobrazí na itemu.

Upozornění

  • Na každý item lze maximálně aplikovat 7 custom enchantů.
  • Aplikace enchantu se nemusí vždy povést, od toho se odvíjí dané šance na knize.
  • Item se může po nezdařené aplikaci zníčit!

Jak se enchantů zbavit

Pokud již nechceš enchanty na itemu, tak existují dvě možnosti jak je získat zpět nebo aspoň v podobě expů.

  • Tinkerer - otevírá se pomocí /tinkerer, vložíž do něj nástroje nebo knihy s enchanty a server ti vygeneruje počet expů, které dostaneš po provedení nabídky (zatím se moc nevyplatí).
  • Disenchant - funkce, která jedostupná pouze pro VIP /disenchant. Při disenchantu hráč získá všechny enchanty na daném itemu + item samotný. Enchnaty ovšem mají opět náhodně rozdělené šance na znovu aplikaci.

Alchemista

Máš dva stejné enchanty, a chceš získat vyšší úroveň? Stačí použít alchemistu /alchemist, kde můžeš spojit dva stejné enchanty př. Haste 1 + Haste 1 a získáš Haste 2. Dané enchanty musí mít ale možnost většího enchantu, př. enchant Oxygenate 1 nepůjde upgradovat na Oxygenate 2, jelikož neexistuje. Platí se opět expy/levly!

Slot Increaser

Jak je psáno výše, v základu mohou itemy mít pouze 7 custom enchantů. Když chceš více, musíš použít slot increaser. Ten se aplikuje stejně jako custom enchant na item, jednoduše přesuneš slot increaser na item a počet slotů se navýší o +1!

Maximální počet s navyšovačem slotů je 10 custom enchantů

White Scroll

Jedná se o scroll, který ti umožní ochranu itemu při enchantování, aby se nezníčil. Při aplikaci na item, tedy bude item po následujících 12h chráněný proti zníčení při enchantu všech typů enchantu.

Tato funkce je zatím zbytečná, jelikož nástroje se neníčí při enchantu.