Na Creativu na každém pozemku si každý může vytvořit vlastní roleplay roli, která se zobrazí v chatu a nad nickem. Tento návod popisuje jak ovládat roleplay plugin a jak spravovat své role.

Základní příkaz

Přístup k roleplayi má každý hráč bez ohledu zda je VIP nebo, včetně barev a vše neomezeně. Základní příkaz je /rp nebo /roleplay.

Předdefinované role

Aby byl svět jednodušší, nadefinovali jsme pár základních roleplayů - škola, práce a zvířátka. Není proto nic jednoduššího než zajít do /rp zvolit "Předdefinované role" a vybrat si tu svou.

Nastavení předdefinované role
Ukázka zvolené role v chatu
Ukázka role nad nickem na pozemku

Vlastní role

Co by to bylo za roleplay, kdyby jste si nemohli vytvořit vlastní roli? Jep i to nabízí roleplay plugin. Každý si může libovolně nastavit jakou roli chce.

  • Vlastní role je vázána jako klasická role na konkrétní pozemek.
  • Vlastní role se smaže při odpojení z serveru.
  • Nesmí obsahovat sprostá slova (detekuje to).
  • Vlastní role může může obsahovat až 16 znaků (s mezerami).

Jednoduše stačí opět napsat /rp a v menu vybrat "Vlastní role". Poté stačí v chatu kliknout na zprávu nebo napsat /rp customrole [text]. A nakonec vše potvrdit kliknutím v chatu, a role je vytvořena.

Doporučujeme přidat před název role barvu, jinak se použije barva z role.
Př. /rp customrole &7Zabak Wake
Vlastní role vytvořená pro konkrétní pozemek

Správa rolí

Rolí lze mít neomezeně, prakticky na každý pozemek na Creativu. Proto je zde i management, kde můžeš role z jiných pozemků (tvých) mazat. Vše pomocí prostředního itemu v /rp menu.

Role se v chatu a nad hlavou zobrazuje pouze, pokud jsi na pozemku, pro který jsi si vytvořil/přiřadil roli.